Alsina prezentuje film o systemie Zawieszanej Belki Modułowej. Jest to pierwszy system deskowań zaprojektowany specjalnie do deskowania za pomocą belek zawieszanych do ponownego wykorzystania. Po zabetonowaniu belki po 72 godzinach znaczna część ich elementów jest odzyskiwana.

Mowa tu o metalowym systemie do łatwego montażu, który rozwiązuje problemy związane z wykorzystaniem drewna i niemożliwych do odzyskania deskowań z belek, składający się z elementów produkowanych z ramą ze wzmocnionej stali i powierzchni pokrytej filmem fenolowym.

VCM to lekki system do stosowania ręcznego (22 kg/m2), odporny na obciążenia, na jakie jest narażony (25 kN/m2). Z drugiej strony mowa tu o systemie, który od początku uwzględnia zasadę wzmocnienia koniecznego do wykonania częściowych deskowań bez naruszania podpór towarzyszących konstrukcji do czasu nadania jej wytrzymałości, umożliwiając odzysk nie tylko bocznych części belek, ale też części środkowych. Ponadto posiada półki do usuwania konstrukcji, dzięki czemu operator może pracować w odpowiedniej pozycji bez potrzeby schylania się czy zawieszania, zachowując prawidłową ergonomię w wygodny i bezpieczny sposób.

Dzięki temu nowemu systemowi Alsina przyczynia się do przekształcenia deskowania za pomocą belek w proces uporządkowany, bezpieczny i opłacalny, ponieważ został on zaprojektowany w celu skrócenia czasu i poprawy jakości prac związanych z deskowaniem i usuwaniem belek.

System VCM został z powodzeniem wykorzystany na wielu budowach, między innymi:

  1. Politechnika w Peru (UTP) 
  2. Osiedle mieszkaniowe Vista Verde w Peru 
  3. Szpital Curicó w Chile 
  4. Zespół mieszkalny „El Encanto” w Meksyku 
  5. Osiedle mieszkaniowe Clariant w Indiach