Projekt: Elektrownia wodna w Brzegu

Oddział Encofrado de Alsina w Polsce ukończył współpracę w zakresie budowy Elektrowni wodnej Elektrownia Rytter Lipki w Brzegu (Polska).

Projekt ten polegał na zbudowaniu nowej elektrowni wodnej 2,1 MW i dwóch elektrowni na rzece Odrze, w pobliżu miasta Brzeg, zawierających 3 turbiny, z których każda ma moc 0,7 MW celem wytworzenia elektryczności w sposób uwzględniający dobro środowiska.


Firma Alsina: rozwiązania bezpieczne i wydajne

Firma Alsina dostarczyła swoje systemy szalowania Alisply Muros, Multiform,  Sistema trepante C-160 oraz belki HT w celu zrealizowania tego projektu.

Należy podkreślić, że ściany cementowe jednej powierzchni będą sięgać 11 metrów wysokości i będą mieć różne niestandardowe formy, w związku z czym zostaną zastosowane ściany typu Alisply Muros ze ściągami Dywidag, które zostaną przyspawane do stalowej ściany typu Larsen w celu umożliwienia utrzymania systemu szalowania Alisply Recto.

Gama produktów Alisply firmy Alsina obejmuje różne systemy wielorazowego szalowania w celu wzniesienia ścian i słupów. Jest to system wytrzymały, uniwersalny i zgodny pod względem akcesoriów z każdym z systemów z tej rodziny, dlatego sprzęt ten jest znacznie bardziej opłacalny. Powierzchnia szalunkowa różnych rodzajów elementów Alisply jest fenolowa, co zapewnia wiele zalet w porównaniu do powierzchni metalowych; na przykład lżejszą wagę, lepszą jakość betonu, większą wydajność oraz dużą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.