Projekt: infrastruktura transportowa w Rzeszowie

Oddział Encofrados Alsina w Polsce uczestniczył w 2017 r. w procesie budowy tunelu budowanego metodą odkrywkową w Rzeszowie (Polska), tworząc w ten sposób przejście dla pieszych dla lokalnej społeczności pod istniejącą tam autostradą.

Budowa została zrealizowana na terenie o nachyleniu pod kątem 4% i wykonano ją przy wykorzystaniu procesu stawiania systemu Alisply Circular de Alsina tylko w 5 miejscach, co wywarło bardzo dobre wrażenie na kliencie i wpłynęło pozytywnie na jego doświadczenia związane z szalunkiem wzniesionym przez firmę Alsina.

Firma Alsina: bezpieczne i wydajne rozwiązania szalowania dla robót budowlanych 

W celu zrealizowania projektu firma Alsina dostarczyła swoje systemy szalowania Alisply Circular Bóvedas, Multiform oraz Cimbra AR-80.

System Alisply circular Bóvedas umożliwia doskonałe dostosowanie do geometrii kopuły. Ten system ścian okrągłych dostosowany do szalunków w kształcie kopuły cechuje wytrzymałość, uniwersalność oraz zgodność z rodziną produktów MultiForm, dzięki czemu zastosowanie tego sprzętu do robót budowlanych jest znacznie bardziej opłacalne i nie wymaga zastosowania specjalnych elementów. Powierzchnia szalunkowa systemu jest fenolowa, co zapewnia wiele zalet w porównaniu do powierzchni metalowych; na przykład lżejszą wagę, lepszą jakość wykończenia betonu, większą wydajność oraz dużą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Z drugiej strony system Multiform złożony ze stalowych podwójnych belek UPN oraz belek drewnianych, listew łączących i zastrzałów jest jednym z najbardziej uniwersalnych systemów firmy Alsina, ponieważ umożliwia on projektowanie „na miejscu” wielorazowego szalowania wymaganego do dostosowania do wszelkich rodzajów geometrii ścian prostych, zakrzywionych, jednopowierzchniowych, nadproży oraz pomostów mostów.