Projekt: infrastruktura transportowa w Radomiu

Polski oddział firmy Encofrados Alsina uczestniczył w 2016 r. w budowie 1. sekcji wiaduktu nad drogą S7 w w mieście Radom.

Konstrukcja tego wiaduktu o długości 80 metrów bieżących obu pasów ruchu w obu kierunkach stanowi część projektu budowy dróg łączących miasto Radom z Kielcami.

Podczas trwających rok czasu prac wzniesiono elementy standardowego szalowania firmy Alsina bez konieczności projektowania żadnych elementów dzięki uniwersalności i zgodności z pozostałymi systemami firmy Alsina zastosowanego szalowania.

Firma Alsina: opłacalne i wydajne rozwiązania szalowania dla robót budowlanych 

W celu zrealizowania tego projektu firma Alsina dostarczyła swoje systemy szalowania Multiform, Alisply, Cimbra AR-80 , Cimbra CL-40 i belki HEB.

System Multiform złożony ze stalowych podwójnych belek UPN oraz belek drewnianych, listew łączących i zastrzałów jest jednym z najbardziej uniwersalnych systemów firmy Alsina, ponieważ umożliwia on projektowanie „na miejscu” wielorazowego szalowania wymaganego do dostosowania do wszelkich rodzajów geometrii ścian prostych, zakrzywionych, jednopowierzchniowych, nadproży oraz pomostów mostów.

Z drugiej strony Cimbra AR-80 firmy Alsina jest systemem bardzo uniwersalnym i łatwym w montażu w celu wzniesienia szalunku płytowego i składa się on z pionowych elementów podpierających oraz systemu wielokierunkowych połączeń między nimi, co pozwala na podpieranie za pomocą krążyn siatkowych, takich jak osobne wieże, a także na dołączanie elementów pomocniczych, takich jak schody wejściowe czy platformy zabezpieczające. Jest to bardzo wytrzymały system wielokierunkowy, cechujący się wysokim poziomem nośności (do 8 t/nogę), co umożliwia betonowanie dowolnego elementu konstrukcyjnego robót budowlanych.