Grupa Alsina kolejny raz weźmie udział w najważniejszych targach budownictwa, Bauma 2019, które odbędą się w dniach od 8 do 14 kwietnia na terenach targowych w Monachium (Niemcy).  Firma Alsina dysponuje stanowiskiem o powierzchni 120 metrów kwadratowych usytuowanym w Pawilonie B3 – stanowisko D448, gdzie przedstawi ona odwiedzającym próbki swoich systemów, rozwiązań inżynieryjnych oraz usług związanych z działalnością w zakresie deskowań.

 

Deskowania jako usługa

Grupa Alsina to międzynarodowa firma z siedzibą w Hiszpanii, która prowadzi działania na 18 rynkach z uwzględnieniem siedzib firmy, zatrudnia ponad 800 osób i dysponuje 33 centrami logistycznymi. Umożliwia to udział jej systemów i usług w ponad 4000 projektów rocznie.

Dzięki niemal 70-letniemu doświadczeniu firma Alsina stała się jedną z wiodących firm w dziedzinie deskowań.  Istnieją trzy kwestie, dzięki którym udało nam się to osiągnąć: z jednej strony jest to zakres zintegrowanych usług firmy Alsina zgodnych z normą ISO; z drugiej strony są to innowacyjne działania, które umożliwiły naszym wydajnym, bezpiecznym i ergonomicznym systemom ekspansję grupy w branży z poziomu swojej siedziby w Hiszpanii na 20 międzynarodowych rynków.

 

Firma Alsina jako specjalista w dziedzinie płyt szalunkowych

Jeden z najważniejszych punktów rozwoju firmy Alsina stanowiło dostosowanie jej systemów do wznoszenia stropów. Takie know-how okazało się kluczowe dla rozwinięcia gamy płyt szalunkowych znacznie poza wymogi przepisów i kulturę rynku europejskiego.

Firma Alsina opiera konstrukcję swoich systemów płyt szalunkowych na zastosowaniu środków mechanicznych zamiast drewnianych, szybkiego i intuicyjnego montażu zamiast improwizacji oraz zapewnianiu wysokiego poziomu produktywności w porównaniu do standardowych systemów.

 

Przewodzenie w dziedzinie infrastruktury wodnej

Firma Alsina specjalizuje się również w opracowywaniu rozwiązań integralnych, umożliwiających wznoszenie konstrukcji betonowych w takich projektach jak zakłady uzdatniania odpadów, uzdatniania wody czy ogólne prace hydrauliczne.

Zrozumienie terminów i tempa przeprowadzania tego rodzaju prac oraz elastyczność i możliwość łączenia systemów deskowania zapewniają pozycję lidera w branży oraz realizację wielu prac na całym świecie.

 

Zaawansowane osiągnięcia w dziedzinie inżynierii budowlanej

Pragnąc spełnić potrzeby naszych klientów, opracowaliśmy wiele rozwiązań inżynieryjnych. Rozwiązania te są oparte w dużej mierze na tworzeniu standardowych rozwiązań systemów deskowania, a także opracowywaniu elementów półgotowych.

Takie działania zapewniły nam globalne doświadczenia, które umożliwiają grupie Alsina udział w różnych projektach w dziedzinie inżynierii budowlanej we wszystkich aspektach i na wszystkich rynkach z zapewnieniem rentownych wyników wymaganych w ramach projektu.

 

Ukierunkowanie na bezpieczeństwo

Opracowując nowe systemy firma Alsina uwzględnia tak zróżnicowane czynniki, jak ergonomia i bezpieczeństwo. Naszym celem jest ułatwienie obsługi deskowań przez operatorów.

Kilka lat temu opracowaliśmy system Alsipercha jako pierwszy system przeciwupadkowy wprowadzony na rynek. Obecnie wprowadzamy nowy system Alupercha, jako lżejsze rozwiązanie opracowane w celu zabezpieczenia przed upadkiem podczas prowadzenia prac budowlanych na wysokości.

Firma Alsina każdego dnia pracuje nad opracowaniem elementów zabezpieczających każde z zadań, w których bierze udział, a przede wszystkim stara się szerzyć motto bezpiecznej pracy jako ostateczny cel w dążeniu do doskonałości.