Oddział Alsina Polska obchodzi 10. rocznicę działalności na polskim rynku budownictwa. W ciągu tej dekady miały miejsce dwa ważne dla firmy wydarzenia; wprowadzenie nowych systemów szalowania, a także, co najistotniejsze, zdolność naszego zespołu pracowników do oferowania klientom jednych z najlepszych w sektorze usług na ternie całej Polski.

 Alsina Polska — dekada przynosząca wartość dodaną

Alsina Polska to polski oddział Grupo Alsina, czyli międzynarodowej firmy specjalizującej się w wynajmie i sprzedaży systemów szalowania na potrzeby branży budowlanej.

Polski oddział firmy świętuje 10 pierwszych lat obecności na rynku, dysponując własnym zespołem 75 pracowników działających w trzech centrach logistycznych w Warszawie, Chełmku (Małopolska) i Poznaniu.

Dobry odbiór polskiego klienta na systemy i procesy firmy Alsina zawdzięczamy przede wszystkim działalności zespołu pracującego w firmie Alsina w Polsce, w tym między innymi jego zdolnościom adaptacyjnym, entuzjazmowi i zaangażowaniu oraz zdolnościom do spełnienia surowych wymogów klientów.

Znacząca obecność na polskim rynku

W ciągu dekady swojej działalności firmie udało się osiągnąć znaczący wzrost działalności związanej z szalunkami w Polsce, a jej obecny udział w rynku wynajmu sięga 6%, stanowiąc 10% w kwestii budownictwa , a obroty firmy z zeszłego roku sięgnęły 9,4 miliona euro.

W związku z tym oddział Alsina Polska stanowi jeden z najprężniej działających oddziałów grupy na świecie, który w 2017 roku w aktywny sposób uczestniczył łącznie w 250 różnego rodzaju projektach, z czego połowę tych projektów stanowiły budynki mieszkalne na terenie całej Polski.

Wynajem i sprzedaż systemów szalunkowych i krążyn

Działalność firmy Alsina jest skoncentrowana na wynajmie i sprzedaży swoich systemów do szalowania betonu.  Firma dysponuje w portfolio ponad 60 własnymi systemami spełniających niemal wszystkie potrzeby konstrukcyjne.

Firma od wielu lat spełnia wymogi restrykcyjnej normy ISO 9001:2015, która dotyczy między innymi całego zakresu działalności związanej z projektowaniem, produkcją, wprowadzaniem na rynek oraz usług inżynieryjnych.

Na uwagę zasługują zdolności negocjacyjne firmy w kwestii wynajmu oraz dysponowanie wysoce wykwalifikowanym zespołem logistycznym, który spełnia wszystkie wymagane potrzeby konkretnych projektów.

Ponadto firma dysponuje gamą usług związanych ze swoją działalnością, takich jak:  badania i rozwój, usługi inżynieryjne, działalność logistyczna oraz wsparcie techniczne prac budowlanych.

Informacje o Grupie Alsina

Grupa Alsina to rodzinna firma z Hiszpanii z ponad 65-letnim doświadczeniem. Aktualnie firma dysponuje zespołem 700 pracowników działających w aż 33 oddziałach na terenie 18 państw i w minionym roku obroty firmy sięgnęły kwoty 80 milionów euro.

Jako firma wyspecjalizowana w sprzedaży i wynajmie szalunków, Alsina prowadzi działania bezpośrednio przy wykorzystaniu własnych centrów logistycznych. Poza Hiszpanią i Polską firma działa na ternie Portugalii, Włoch, Rumunii, Maroka, Emiratów Arabskich, Indii, Filipin, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Kolumbii, Panamy, Chile, Peru, Urugwaju i Paragwaju.

W roku 2017 firma uczestniczyła w ponad 3 000 projektów budowlanych na całym świecie. Zdolność firmy do osiągania odpowiednich rozwiązań oraz gama jej własnych systemów umożliwia jej współpracę przy niemal wszystkich projektach budowlanych wymagających zastosowania szalowania do wzniesienia betonowej konstrukcji „in situ”, niezależnie od tego, czy są to budynki mieszkalne, przejścia, infrastruktury czy konstrukcje do uzdatniania wody itd.